Bu bölümü dikkatlice okuyarak, burada yazılı olan koşulları kabul etmiyorsanız lütfen bu siteyi kullanmayınız.
Kullanım şartları ve Sözleşme
Crewisland.com sitesini kullanan bütün kullanıcılar aşağıda yer alan kullanım şartlarını kabul etmiş sayılır. Crewisland.com bu sayfada belirtilen kullanım şartlarını, ihtiyaç halinde dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.
Bu yüzden siteyi her ziyaret ettiğinizde bu sayfayı da okumanızı öneririz.
Bu bölümü dikkatlice okuyarak, burada yazılı olan koşulları kabul etmiyorsanız lütfen bu siteyi kullanmayınız.
Kullanım
Crewisland.com sitesinin amacı, denizcilik sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile bu sektörde çalışan elemanları web platformu üzerinde buluşturmak ve kullanıcıları sektör hakkında bilgilendirmektir.
Sitenin amaçlarından biri de kullanıcı haklarını ve bilgilerini koruyarak güvenilir bir platform oluşturmaktır.
Bu site herkese açıktır.
Ancak, Crewisland.com dilediği zaman, haber vermeden siteye erişim hakkınızı kısıtlama veya iptal etme hakkını saklı tutar.
Crewisland.com üyelerini otomatik olarak tanımak veya oluşabilecek güvenlik sorunlarını çözmek amacıyla kullanıcının bilgisayarındaki cookie sisteminden yararlanmaktadır. Kullanıcı isterse kendi bilgisayarındaki cookie sistemini devre dışı bırakabilir. Ancak bu durumda bazı sayfalar görüntülenemeyebilir veya bazı işlemler yapılamayabilir.
Kullanıcılar "gizlilik prensipleri" bölümünde yer alan şartları kabul etmiş sayılırlar.
Eleman arayan firmalar tarafından talep edildiğinde ve Crewisland.com tarafından uygun görüldüğünde adaylara ait bilgiler firmalara verilebilir.
Telif Hakları
Crewisland.com sitesinde yer alan, her türlü içerik, fikir, tasarım, yazı, resim, grafik ve programlar, izin almadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve başka bir bilgisayara yüklenemez. Bütün telif hakları Crewisland.com sitesi' ne aittir.
Ancak, sadece tanıtım amaçlı olarak kaynak gösterilerek alıntı yapılabilir.
Kullanıcıların sorumluluğu
Kullanıcılar vermiş oldukları bilgilerin doğruluğundan kendileri sorumludur.
Kullanıcılar Crewisland.com sitesinin herhangi bir bölümünde yazdığı yazıların, mesajların ve verdiği bilgilerin her türlü hukuki sorumluluğunu üstlendiğini kabul eder. Yetkili merciler tarafından talep edilmesi halinde, yasalara aykırı davranışlarda bulunan üyelerin kimliğini belirlemeye yarayacak bilgiler kendilerine verilecektir.
Crewland.net, kullanım amacı dışında girişimlerde bulunan kullanıcıların kullanımını engelleme ve üyeliklerini iptal etme hakkına sahiptir.
Aşağıda belirtilen hallerde kullanıcılar hakkında ilgili kanunlar uygulanır.
- Telif haklarına aykırı davranışlarda bulunmak,
- Site üyelerine ait gizlenmiş özgeçmiş bilgilerine ulaşma çabaları ve sitenin genel güvenliğini tehdit edici çalışmalar,
- Sitenin genel çalışmasını engelleyececek girişimlerde bulunmak,
- Zararlı programlar (Virüs) vasıtası ile siteye zarar vermeye çalışmak.
- Sitenin kilitlenmesine neden olacak her türlü elektronik postanın yollanması.
Crewisland.com' in sorumluluğu
Sitede yer alan, bireyler ve kurumların verdiği bilgilerin doğruluğundan, bilgileri veren üyeler sorumludur. Bu bilgilerin doğruluğundan Crewisland.com sorumlu tutulamaz.
Crewisland.com bir işveren değildir. Üyelere iş veya eleman bulmayı taahhüt etmez.
Crewland.net, bu sitede yer alan her türlü bilgi ve diğer sitelerden elde edilmiş bilgilerin doğruluğu konusunda garanti vermemektedir.
Bu sitede bulunan ve diğer sitelere erişim sağlayan bağlantı ve linklere ait her türlü risk kullanıcıya aittir.
Crewisland.com bu sitenin hatalardan da arınmış olduğu ve sitede virüs olup olmadığı konusunda herhangi bir sorumluluk üstlenmez.
Sitemiz, üyelerine tanıtım, reklam veya bilgilendirme amacıyla her türlü mektup, elektronik posta, sms gönderme ve telefon etme hakkına sahiptir.
DİĞER
Crewisland.com İş ve Personel bulma konusunda aracı değildir.
Bu konularda hiçbir taahhütte bulunmaz.
Amacımız denizcilik sektörü çalışanlarına kolaylık sağlamak ve yön göstermektir.
Crewisland.com 'e üye olarak hizmetlerimizden faydalanan tüm üyeler bu şartları okuyarak kabul etmiş sayılır.
Sayfalarımızda kullandığımız kodlar vasıtasıyla "Kullanım şartlarını okudum ve kabul ediyorum" kutucuğunu işaretlemeyen adayların üyeliği zaten kabul edilmemektedir.
Crewisland.com' i tercih ederek gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.

1. crewisland.com’ in üyelik formunda (“form”) aday tarafından verilen bilgiler ile varsa aday tarafından sisteme yerleştirilen özgeçmişindeki (“özgeçmiş”) bilgilerin doğruluğunu araştırma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Verilen bilgilerin doğruluğundan bizzat aday sorumludur.
2. Formdaki ve özgeçmişteki bilgilerle ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü hukuki, cezai ve/veya idari sorumluluk bizzat adaya aittir.
3. Formdaki ve özgeçmişteki bilgiler nedeniyle crewisland.com’ ve/veya 3. kişilere doğrudan ve/veya dolaylı olarak verilebilecek her türlü zarardan bizzat aday sorumludur. Aday bu hususu peşinen kabul eder.
4. Crewisland.com tarafından işbu form ve özgeçmişte verilen bilgilerin gerçeğe aykırı olduğunun tespit edilmesi ve/veya öğrenilmesi hallerinde Crewisland.com adayın üyeliğini iptal edebilir.
5. Aday işbu form ve özgeçmişte yer alan tüm bilgilerini başvurduğu iş ilanını yayınlayan firmaların görüntüleyebileceğini peşinen kabul eder.
Aday herhangi bir iş ilanına başvurduğu zaman özgeçmişinde yer alan kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri ilanı yayınlayan firmaya aktarılmaktadır. Aday, sitede yayınlanan herhangi bir ilana başvururken işbu durumu peşinen bilmektedir. Aday, ilana başvurduktan sonra aktarılan kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri ile ilgili her türlü sorumluluğun ilan sahibi firmaya geçtiğini, crewisland.com ’in, ilana başvuru ile aktarılan bilgilerle ilgili herhangi bir yükümlülüğü ve/veya müdahale hakkı olmadığını peşinen kabul eder.
Herhangi bir tarihte aday, başvurduğu ilan ile ilan sahibi firmaya aktarılan kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin silinmesini, yok edilmesini ve/veya anonim hale getirilmesini isterse bu talebini direkt olarak ilan sahibi firmaya iletecektir, crewisland.com ’in bu hususlarda sorumluluğu, yükümlülüğü olmadığını peşinen kabul etmektedir.
6. Aday, sitede yer alan özgeçmişinin ve dolayısı ile kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin firmalar tarafından görüntülenebileceğini, kaydedilebileceğini, özgeçmişini ve dolayısı ile kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerini görüntülemesini ve/veya kaydetmesini istemediği firmalara sistem üzerinden “ambargo” koyması gerektiğini peşinen kabul eder. Aday, sitede yayınlanan özgeçmişi ve dolayısı ile kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri ile ilgili tüm sorumluluğun ambargo koymadığı ve özgeçmişi görüntüleyen ve/veya kaydeden firmalara geçtiğini, crewisland.com ’in, aday tarafından ambargo konulmamış firmalar tarafından elde edilen bilgilerle ilgili herhangi bir yükümlülüğü ve/veya müdahale hakkı olmadığını peşinen kabul eder.
Herhangi bir tarihte aday, ambargo koymadığı firma tarafından elde edilmiş ve/veya firma tarafından kaydedilmiş kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin silinmesini, yok edilmesini ve/veya anonim hale getirilmesini isterse bu talebini direkt olarak söz konusu firmaya iletecektir, crewisland.com’in bu hususlarda sorumluluğu, yükümlülüğü olmadığını peşinen kabul etmektedir.
7.Aday, istediği bir zaman diliminde sitede yer alan özgeçmiş(ler)inde güncelleme yapabilmektedir. Aday, özgeçmişi(leri)nde güncelleme işlemi gerçekleştirdiği anda, o tarihten sonra yapılacak ve o tarihten önce yapılmış tüm iş ilanı başvurularında, iş ilanını yayınlayan firma tarafından en son güncellemelerin görüleceğini peşinen kabul eder.
8. Aday, sitede yer alan “Açık Özgeçmiş” özelliği ile, tamamen kendi inisiyatifiyle, özgeçmişinde kendi belirlediği bilgileri (kişisel verilerini ve/veya özel nitelikli kişisel verilerini) internet ortamında kamu tarafından aramaya açabileceğini, istediği zaman da bu özelliği kapatabileceği, ancak açık kaldığı süreçte özgeçmiş bilgilerinin ve dolayısı ile kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin kamuya açık hale geleceğinin ve kamuya bu yolla aktarılan kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel verilerle ilgili Crewisland.com’in herhangi bir sorumluluğu, yükümlülüğü bulunmadığını peşinen kabul etmektedir.
9.Aday, “Dosya Ekleme” ile özgeçmişine belgelerini ( gemiadamı cüzdani , pasaport , gemiadamı sağlık belgekeri , gemiadamı yeterlilikleri / sertifikları / stcw / kurs belgesi , diploma , diğer devleterlere ait belge ve/veya sertifikalar , resim  vb ) ekleyebilmektedir. Aday, özgeçmişine belge/sertifika/dökümasyon eklerse, eklediği belge/sertifika/dökümasyon  ile ilettiği tüm kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin iş ilanlarına başvuru yaptığı firmalar ve özgeçmiş havuzunda inceleme yapan firmalar (eğer aday özgeçmişinizi tüm belge/sertifika/dökümasyon  eklemiş ise) tarafından görüntüleneceği peşinen kabul etmektedir.
10.Aday, Crewisland.com mobil uygulamasını kullandığı takdirde IP, Device ID, kullandığı operatör bilgisi, cihaz bilgisi(versiyon-model) Crewisland.com’e aktarılmakta ve söz konusu bilgiler Crewisland.com tarafından kaydedilmektedir. Aday, mobil uygulamayı kullanmaya başladığı anda işbu durumu peşinen kabul etmektedir. Bu bilgilerin alınma amacı; mobil uygulamada yaşanan teknik sorunlarda müdahale edebilmek ve sorunun kaynağını anlayabilmektir.
11.Aday özgeçmişini “aktif” olarak ayarladığı ve görüntülenmesine bir kısıtlama getirmediği sürece, sitede yer alan kişisel bilgi ve özgeçmişlerinin site kullanıcıları tarafından görüntülenebileceğini peşinen kabul etmektedir.
12. Aday, üyeliği kapsamında formda verdiği ve sitede paylaştığı tüm bilgilerden yararlanarak Crewisland.com’ in kendisi için bir hesap ve profil oluşturmasına peşinen izin vermektedir.
13. Sitede verilen linkler takip edilerek aday tarafından herhangi bir bilgi girişi yapıldığında, bu bilgilerin içeriği, doğruluğu, gizliliği ve/veya korunması ile ilgili olarak Crewisland.com’ in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
14. Crewisland.com'in aday tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen e-posta adresi üzerinden kullanıcıya iletişim, yeniliklerle ilgili bildirim ve diğer amaçlarla ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir bildirimi olmadığı müddetçe Crewisland.com'in kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir. Kullanıcı, hesap ayarları üzerinden veya kendisine gönderilen e-posta ya e mail gönderme ile “Listeden çıkmak ve ya cv sinin silinmesi istiyorum”  iletişime geçerek sistenden çıkabilir.
15.Aday, işbu Sözleşmeyi onaylayarak ve siteye özgeçmiş yükleyerek, mobil uygulamayı kullanarak kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verilerinin Crewisland.com tarafından işlenmesini peşinen kabul etmektedir. Aday, kişisel verilerinin elde edilmesi aşamasında aşağıdaki bilgileri edindiğini peşinen kabul eder.
a)Kişisel veri sorumlusu Crewisland.com.’dir.
b)Kişisel verilerin işlenme amacı; istihdam, pazarlama, reklam, tanıtım faaliyetleridir.
c)Kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel veriler Crewisland.com sitesini kullanan firmalara, işverenlere istihdam amacıyla , istatistiki amaçlarla ve mahkemelere, resmi kurumlara kanunen üstenilen yükümlülükler nedeni ile aktarılabilir.
ç)Adaya ait kişisel ve/veya özel nitelikli veriler, işbu Sözleşmeye dayanılarak özgeçmiş ve form aracılığı ile ve/veya mobil uygulama aracılığı site üzerinden toplanmaktadır.
d)Aday, dilediği zaman kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenebilir, işlenen kişisel verileri ile ilgili bilgi talebinde bulunabilir, kişisel verilerinin işlenme amacını ve bu amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilir, yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişiler ile ilgili bilgi alabilir, kişisel verileri eksik veya yanlış işlenmiş ise bunların düzeltilmesini isteyebilir, ilgili mevzuat çerçevesinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini talep edebilir, eksik veya yanlış girilen kişisel veriler düzeltildiğinde veya adayın talebi ile kişisel verileri yok edildiğinde veya silindiğinde aday, bu işlemlerin kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini talep edebilir, işlenen kişisel verilerinin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi sureti ile kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz edebilir, kişisel verilerinin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebi ile zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep edebilir.
Crew Island
info@crewisland.com  (Hafta İçi 10:00-14:30, Cumartesi 12:00-14:00)